Primaria Ocna Sibiului

Ocnerii au plecat la Alba Iulia, de 1 Decembrie!

Tradiție reluată la Ocna Sibiului! Ocnerii au plecat la Alba Iulia, de 1 Decembrie!
După doi ani de pandemie în care nu au fost organizate manifestări ample de 1 Decembrie, ocnerii și-au reluat obiceiul de a participa la ceremoniile de la Alba Iulia. Din delegație au făcut parte primarul Claudiu Predescu, viceprimarul Camelia Cărăbulea, consilieri locali, cetățeni ai orașului. În mod tradițional, delegația de la Ocna Sibiului face, de fiecare dată, o fotografie de grup la statuia lui Avram Iancu și una la cea a lui Mihai Viteazu, primul unificator al provinciilor românești.
„Ne bucurăm că după doi ani de pandemie am reușit să reluăm acest frumos obicei de a participa la manifestările organizate la Alba Iulia, de Ziua Națională. Ocnerii au fost, întotdeauna, buni români, patrioți, iar deplasarea la Alba Iulia este pentru noi bucuria de a fi alături de conaționali veniți din toate provinciile. Mesajul pe care comunitatea noastră îl transmite în fiecare an este acela de unitate națională, de respect pentru înaintași, pentru colosala zestre culturală a acestui neam. Le transmitem tuturor românilor multă sănătate și gânduri bune” este mesajul transmis de primarul orașului Ocna Sibiului, Claudiu Predescu.

Acest site foloseşte cookies. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close