Primaria Ocna Sibiului

ANUNT P.U.G. (Plan Urbanistic Zonal) Ocna Sibiului

ANUNȚ

Primăria Ocna Sibiului a demarat realizarea Planului Urbanistic Zonal (P.U.G.) pentru orașul nostru, document strategic de o importanță vitală și principalul instrument de planificare și dezvoltare a orașului. În această etapă a P.U.G.-ului, în conformitate cu Ordinul nr. 2701/2010, articolul 28, există obligația legală de a organiza consultarea populației.

Documentele aferente P.U.G.-ului pot fi consultate la Biroul de Urbanism, iar orice observație a publicului poate fi înregistrată în scris la Registratura Primăriei orașului Ocna Sibiului, până în data de 22 ianuarie 2021.

Primar,

Predescu George Claudiu

Click aici pentru a obtine informatii detaliate referitoare la P.U.G.

Lasă un răspuns

Acest site foloseşte cookies. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close